Vyhledej
Šikovné nákupy
Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem > Krimi

Rychlostí 190 km/h ujížděl řidič policistům ze Dvora Králové přes Zboží na Choustníkovo Hradiště. Podívejte se na video

S policisty se nehonil poprvé

Redakce / 3.11.2020, Královédvorsko
Ve čtvrtek 29. října 2020 ve dvě hodiny ráno se hlídka dvorských policistů při své běžné činnosti rozhodla v části Dvora Králové nad Labem - Zboží zastavit ke kontrole osobní vozidlo značky VW Passat. Na majáku s nápisem STOP vyzvala řidiče k zastavení. Ten však zareagoval šlápnutím na plyn a začal hlídce ujíždět směrem na Choustníkovo Hradiště
 

FOTOGALERIE - Rychlostí 190 km/h ujížděl řidič policistům ze Dvorem Králové přes Zboží na Choustníkovo Hradiště. Podívejte se na video

 

Dále řidič osobního auta pokračoval na Kuks a Heřmanice. Řítil se rychlostí okolo 190 km/h. Pravděpodobně, když mu došlo, že policistům neujede, tak najednou zpomalil a jel 40km/h i mimo obec. Po necelých deseti kilometrech ujíždění v polovině obce Hořenice zastavil a na výzvu z vozidla vystoupil. Dvaačtyřicetiletý muž se policistům přiznal, že má platný zákaz řízení, což jim potvrdila i evidence. Dvouletý zákaz řízení, který měl vypršet v lednu 2021, mu mimo jiné udělil Okresní soud v Trutnově za řízení pod vlivem pervitinu. Muž policistům není neznámý, protože v minulosti už se několikrát pokoušel ujet a museli ho pronásledovat.
Muž je důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
Policisté budou navíc zjišťovat, zda neporušil vládní nařízení, když byl mimo bydliště v době zákazu vycházení a navíc, zda použil vozidlo s vědomím majitele.

Text i video: Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje


 

Související články
Policejní honička s opilým řidičem skončila nehodou osobního automobilu
Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam Policie ČR a Městské policie
V souvislosti se znásilněním hendikepované ženy se pátrá po totožnosti tohoto muže!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4427x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět